• رگلاتور گاز

  رگلاتور گاز

  رگلاتور گاز یکی از تجهیزاتی  است که به کمک آن میتوان فشار بالا در مخازن گاز ، سیلندر گاز ، کپسول گاز یا خطوط انتقال گاز را به یک فشار مورد نظر برای استفاده تقلیل  و کاهش داد.رگولاتور گاز و فشارشکن گاز در اندازه های از 1/4 انیچ ، 3/4 اینچ ، 1 اینچ ، 2 اینچ و بالاتر از آن  برای مصارف صنعتی ، پزشکی ، آزمایشگاهی ، مراکز تحقیقاتی ، ایستگاههای تقلیل فشار و داروسازی طراحی و ساخته شده و برای مصرف به بازار ارایه شده است. درانتخاب رگولاتور گاز مناسب تغییرات در فشار ورودی، تغییرات جریان یا فلو،  تغییرات در فشار خروجی  بهتر است ثابت و بدون تغییر باشد. درانتخاب رگولاتور نوع گاز و جنس رگلاتور گاز مورد اهمیت می باشد . معمولا رگلاتور گاز دارای گیج نشان دهنده فشار ورودی و گیج خروجی برای نمایش فشار گاز در خروجی می باشد .

  رگلاتور گاز

  رگلاتورگاز عملکرد آن بر قانون برنولی عمل می کند . رگلاتور گاز سه قسمت اصلی دارد ، قسمت فنر فشار گاز رگلاتور ، قسمت مقایسه گر و دیافراگم رگلاتور و قسمت عمل کننده رگلاتور. برآیند فشار بر فنر رگلاتور گاز و دیافراگم رگولاتور گاز باعث حرکت عمل کننده رگلاتور به سمت بالا یا پایین می شود .در نهایت عبور گاز بسته یا باز می گردد. ابتدا فشار از طرف فنر رگلاتور باعث باز شدن راه عبور گاز می شود . هرگاه فشار گاز درطرف خروجی از فشار فنر بیشتر شود راه عبور گاز بسته می شود، بعد دوباره راه عبور گاز از رگلاتور گاز باز می شود .این عمل به صورت متناوب ادامه پیدا می کند.

  رگولاتور گاز

  DROPP رگلاتور

  در رگلاتور گاز فلو مصرفی بسیار اهمیت دارد. یکی از مشکلات در کار با رگلاتور فنری این است که موقع کار با رگلاتور اگر برای مصرف معینی در فشار خاص رگولاتور را تنظیم کنیم و میزان مصرف بالا تر برود تا به حداکثر ظرفیت رگولاتور نزدیک شود فشار خروجی رگلاتور کاهش می یابد . این میزان کاهش را DROOP رگولاتور می نامند . این افت فشار از اجزا تشکیل دهنده رگولاتور حاصل می شود . برای کم کردن این مشکل سه راه حل ارایه می گردد، اول انتخاب فنر رگلاتور به صورتی که ضریب ثابت کم داشته باشد ، در حالت دوم رگلاتوری انتخاب نمایید که سطح دیافراگم بزرگتری داشته باشد و سوم اینکه حرکت شیر رگلاتور را محدود نمایید .باید

  توجه داشت در صورتی که سطح دیافراگم رگلاتور بزرگ تر انتخاب شود فنر رگلاتور هم باید قوی تر انتخاب شود یا اگر حرکت شیر رگلاتور بخواهد محدود باشد ظرفیت رگلاتور کاهش پیدا می کند .برای انجام بهتر کار باید رگلاتوری با دو عدد دیافراگم رگلاتور انتخاب گردد .

  رگولاتور گاز

  ظرفیت رگلاتور گاز رابطه مستقیم با فشار ورودی رگولاتور گاز ، فشار خروجی رگولاتور گاز ، چگالی گاز عبوری رگلاتور و شکل کلی بدنه رگلاتور دارد . پس از نصب رگلاتور گاز در محل مورد نظر، با کمی توجه و دقت در نصب و استفاده از آن تا مدت درازی به خوبی عمل خواهد کرد .با این حال، اگر مشکلی رخ بدهد، تعمیر رگولاتور گاز آسیب دیده، نیازمند بازبینی دقیق سرویسکار رگلاتور گاز وکارشناس فنی خواهد بود.خدماتی از جمله نصب و راه اندازی رگلاتور گاز، تعمیر رگلاتور گاز و نگهداری مناسب از رگولاتور در طول زمان استفاده از آن توسط شرکت سازنده رگلاتور گاز، برای جلب رضایت مشتری بسیار سودمند خواهد بود. قبل از نصب رگلاتور باید به آن توجه کرد. درک اجزای رگلاتور و نحوه عملکرد آن باعث بهبود در یافتن چگونگی بروز مشکلات در اجزای رگولاتور میشود.

  رگلاتور گاز

  قطعات اصلی رگلاتور گاز

  دیافراگم رگلاتور گاز

  دریچه رگلاتور گاز

  فنر اصلی رگولاتور گاز

  دهانه رگولاتور گاز

  دیسک سوپاپ و اهرم رگلاتور

  رگولاتور گاز

  رگولاتور گاز دارای یکی از  شیر های : Globe ولو ، شیر پروانه ای Butterfly Valve ، شیر سوپاپ دار Poppet  Valve.  میباشد  تا بتواند تغییرات جریان را کنترل کند .رگولاتور گاز از نظر تعداد مراحل شکست فشار ورودی گاز به دو دسته تقسیم می شوند : رگولاتور گاز تک مرحله ای و رگولاتور گاز دو مرحله ای .دسته بندی رگلاتور گاز و کاهنده فشار گاز از نظر نصب رگولاتور به رگلاتور گاز نقطه مصرف ، رگلاتور گاز سرکپسولی، رگولاتور گاز بین خطی ، پانل رگولاتور گاز

  میران نشتی در بدنه مانومتر و رگولاتورگاز باید بسیار کم باشد و قطعات داخلی رگولاتورباید صاف باشد . در گاز خورنده بسیار مهم است که رگلاتورگاز و مانومتر گاز از جنس استنلس استیل ساخته شده باشد.رگلاتور های معتبر و رگلاتور های مصرفی در صنایع مختلف برای مصرف آزمایشگاهی و صنعتی را  با تنوع محصول می توانید از ما خریداری نمایید .رگلاتورهرکولس آلمان ، رگولاتوردرااستار کره جنوبی و رگولاتور زینسر آلمان در ATDMTOOLS  موجود می باشد . این رگولاتور با سرتیفیکیت و گارانتی و خدمات پس از فروش به مشتری تحویل داده می شود .